Yeni Kulübümüzün Açılışı

Yazan: narbisk Tarih: Nis 8th, 2017 | Kategori:: Genel

Açılış2Sayın Kaymakam’ım, Sayın Belediye Başkanım, Sivil Toplum Kuruluşlarının değerli yöneticileri, Saygıdeğer Briç dostları

Bu gün Narlıdere Yaşar Sevinç Akıl Oyunları Salonunun açılışını yapmanın heyecanını ve mutluluğu içersindeyiz. Katılımlarınızla bizleri onurlandırdınız, hepiniz hoş geldiniz.

Sevgili dostlar Briç ve Satranç gibi oyunlar zeka geliştirici özelikleri yanı sıra akıl sağlığının muhafazası konusunda da önemli rol oynamaktadır. Bunun yanı sıra briç ve satranç platformları dünya da ve ülkemizde önemli platformlar olarak öne çıkmakta ve çok hızlı bir şekilde taraftar bulmaktadır. Briç ve satranç kulüpleri aynı zamanda çağdaş bireylerin buluştuğu, kaynaştığı mekânlar olma özellikleri taşımaktadır. Briç ve satrancın kişilere analitik düşünme özellikleri kazandırdığı bilinmektedir. Bu durum çocuk ve genç bireylerin gelişiminde daha da önem kazanmaktadır.

Bu tesisin çocuklarımızın ve gençlerimizin satranç ve briç akıl sporları ile tanışmalarına, öğrenmelerine, sevmelerine ve bireysel düşünme yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Hedefimiz briç ve satranç gibi akıl oyunlarını yaygınlaştırmak ve daha çok bireye bu akıl sporlarını sevdirmektir. Bu bakımdan Sayın Belediye Başkanımız Abdül BATUR’un ve Narlıdere Belediyemizin değerli çalışanlarının böyle bir tesisi Narlıdere’mize kazandırmalarını çağdaş belediyecilik anlayışının bir sonucu olarak değerlendiriyoruz.

Kulübümüz gelişmesinde büyük katkıları olan Yaşar SEVİNÇ abimizi’de saygı ve minnetle anıyoruz. Ruhu şad olsun.

Sözlerime son verirken bu tesisin bizlere kazandırılmasını sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Abdül BATUR’a Şahsım , Yönetim Kurulum ve tüm briç severler adına şükranlarımı sunuyorum.

Hepinize tekrar teşekkür eder saygılar sunarım.

 Mesut Demirel (Kulüp Başkanı)

Açılış Fotoğrafları

Açılış1Açılş3

 Açılış4