Duyuru!

Yazan: narbisk Tarih: Haz 3rd, 2021 | Kategori:: Genel

Bilindiği gibi 31 Mayıs 2021 tarihli İçişleri Bakanlığı genelgesine göre, dernek faaliyetlerine sınırlı da olsa izin verilmiştir. Genelge incelendiğinde dernek lokallerinde kapalı alanlarda bir masada 2 kişi, açık alanlarda 3 kişi oturma izni verilmiştir. Lokallerde her türlü oyun oynanması yasaklanmıştır.

Bu şartlar altında kulüp lokalinde briç turnuvaları düzenlemek mümkün görülmemektedir. Diğer kağıt oyunlarını ve tavla oyunlarını da oynamak mümkün değildir. Turnuva geliri olmadan sadece çay ve meşrubat geliri ile lokal giderlerini karşılamak mümkün görülmemektedir. Şu anda kulüp çalışanı 2 kızımıza sadece Kısa Çalışma Ödeneği (1500 TL. ) imkanı sağlayabildik. Daha önceki aylarda kısa çalışma ödeneği ile birlikte maaş farklarını da eksiksiz ödedik. Nakit varlıklarımızdaki yetersizlik nedeniyle çalışanlarımızın maaş farkları artık ödenmemektedir.

Yönetim Kurulu olarak tamamen normalleşme şartları resmi olarak açıklanmadan kulüp faaliyetlerinin yürütmede maddi ve yasal zorluklar olduğunu değerlendirdik. Bu nedenle kulüp faaliyetlerine ara verilmeye devam edilmesine karar verilmiştir. Hükümetin alacağı yeni normalleşme kararları açıklandıkça durum tekrar değerlendirilecektir.

Değerli üyelerimize saygıyla duyurulur.